חיפוש

לעבוד עם ענן זה לא כזה בשמים

אמ;לק: ענן זה אמצעי, לא מטרה.

במפגש השלישי בסדרה התארחנו אצל עמית רווה, מומחה פתרונות Azure למגזר הציבורי מ-Microsoft.

עמית חשף אותנו לטכנולוגיית הענן, כיצד ממשק העבודה העסקי נפגש עם הטכנולוגיה, הפוטנציאל הקיים וכיצד לפעול לתוך התייעלות עסקית וארגונית כאחד.

מכיוון שהיה מדובר על מפגש יותר טכנולוגי, הסיכום הוא יותר בנקודות, ולכן מי מכם שרוצה להעמיק בנושא מוזמן לפנות אלי ואחבר.


תובנות מרכזיות:

1. עקרון בסיסי כשמדברים על ענן- אין גבולות גזרה, אין הגבלה, יש בעיקר אפשרות לחבר בין כל מה שרוצים, ככלי לקבלת החלטות טובה יותר לעסק/ ארגון.

2. בהנחה והפנמנו שאנו צפים בתוך ומסביב לערמות של דאטא, אנו יכולים להחליט להפסיק להיבהל מזה ולהתחיל לרתום את עושר המידע לטובת העסק שלנו.

3. הענן מאפשר לסנטז מחדש את מקורות הדאטא של הארגון, שכיום לרוב או נמצאים בבלאגן גדול או בסיילואים נפרדים, והענן מאפשר לחבר את הכל ולהציף מזה מידע אפקטיבי.

4. שימוש בענן מאפשר ליצור מודלים חדשים עם מידע קיים של העסק או לייצר שירותים דיגיטליים חדשים ומסקנות, שהן יכולות להיות מתורגמות לתוכניות פעולה.

5. רוב המגזר הציבורי והמשרדים הממשלתיים אומרים "לא". ואז אני שואל "למה לא" וברגע שפורטים את המרכיבים מבינים לרוב שזה לגמרי אפשרי. אין היום משרד ממשלתי שאין בו Azure.


נקודות בהם הענן מאפשר לנו להתפתח:

  • לקוחות: מאפשר לנו לקרב את הלקוחות שלנו אלינו, בין אם בוטים חכמים, זיהויי קול וכו'.

  • העצמה עובדים: לוקחים את אותו עובד עם אותם קורות חיים, עם אותן יכולות וגורם לו לעשות תפקיד שונה עם רבדים מורכבים יותר.

  • שינוי המוצר: איך אני לוקח אפליקציה והופך אותה לדינאמית.

  • אופטימיזציה לתהליכי עבודה: ללא צורך בשליחת מיילים ולהרים טלפון כל סגמנט בתהליך הפיתוח והשירות יודע בדיוק על מה הוא אמון ומה המשימה.

6. תייצרו שיח עם כל מחזיקי העניין בארגון שיכולים להוות חסם או דווקא שותפים. כך יהיה לכם קל יותר לעבור את המחסום, כי ברגע שהם יבינו שהענן יכול לתת מענה והקלה טכנולוגית לכל מי שנמצא בארגון- הם איתכם.


מסר לסיום: להגיד שזה בלתי אפשרי זה הכי קל. תהיו אמיצים ותחשבו איך "כן". זה המון תלוי בכם, מובילי ומקדמי החדשנות להוביל חינוך לקוחות, זה מסע, ואיך מוציאים מזה את הכי טוב והכי מדוייק לארגון.

32 צפיות0 תגובות